Публікації

Показано дописи з лютий, 2025
  Щороку 21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови — відносно молоде свято. Його заснували в листопаді 1999 року під час 30-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою збереження мовного та культурного розмаїття. Наша здатність спілкуватися між собою зрозумілою мовою в більшості випадків відіграє величезну роль для нас. Мова та її варіанти не лише слугують інструментом комунікації, але також розкривають перед нами широкі можливості. Людина виростає в атмосфері своєї рідної мови настільки, що вона стає необхідною частиною її особистості. Українці, 21 лютого вітають своїх рідних та друзів з Днем рідної мови — української мови, маючи на меті віддати їй шану, зберегти єдність та міцність українського народу, які починаються саме з мови.
Зображення
  20 лютого 2025 року минає 11 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані та від початку російської агресії. Цього року пам’ять про подвиг учасників Революції Гідності вшановують під гаслом: «Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває». У бібліотеці відбулася презентація книжкової виставки «Небесна Сотня – в пам’яті навіки» .   Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні – українців, які змінили перебіг історії нашої держави. Вони віддали своє життя за краще майбутнє України, відстоюючи права і свободи людини, захищаючи ідеали демократії, виборюючи право жити у вільній європейській державі і навіки залишаться в пам’яті народній. Свобода та Гідність – наші фундаментальні цінності, які ми, українці, захищали, відстоювали і будемо захищати і відстоювати завжди!
Зображення
  «Літописець українського простору» 20 лютого 1905 року народився Улас Самчук — один з найвизначніших українських письменників ХХ століття. Зарубіжні літературознавці називали його «українським Гомером», вказуючи, що він відкрив світові досі невідому Україну. Напередодні 120-річчя письменника коротко нагадаємо про його творчу спадщину. У бібліотеці – філії с .Журавне відбулася презентація книги «Марія» . Улас Самчук є автором роману «Марія» — першого художнього твору, присвяченого темі Голодомору 1932-1933 років. Він став літературним пам'ятником мільйонам українців, які загинули від голоду, організованого сталінським режимом. Самчук, як сучасник тих трагічних подій, прагнув донести правду про страждання селян та збереження національної пам'яті. «Марія стоїть над дитиною і думає: "Вмреш, дитинко. На широкому світі немає вже для тебе трошечки хліба... Зовсім трошечки хліба..." Дивиться у вікно. На подвір'ї дерева вбираються бруньками. Земля ще кормить їх, ...
Зображення
  19 лютого –  День Державного Герба України Державний Герб України – офіційний символ нашої держави, один із трьох державних символів України. 19 лютого 1992 року Верховна Рада України офіційно затвердила Герб України, коли прийняла постанову № 2137-XII. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольної боротьби XX ст. Український тризуб – це символ волі, незламності та містичний оберіг, безперервність тривалого історичного розвитку українського народу. Він презентує нашу країну як суверенну незалежну державу і є емблемою, що зображується на офіційних документах, печатках, грошах. У бібліотеці – філії с. Журавне відбувся бібліотечний урок «"Свята спадщина. Державний герб України", а також була представлена бібліотечна виставка «Герб України – символ моєї свободи» Мета уроку : розширити   знання   учнів   про державні   символи   України;   формувати   особистість  ...
Зображення
 15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 36 річниця виведення військ з Афганістану. У бібліотеці презентовано книжкову виставку «Афганістан – болить в моїй душі». На виставці представлені матеріали ,які розповідають про афганську війну, її причини та наслідки. Низько схиляємо голови перед пам’яттю солдатів і офіцерів, що віддали життя під час виконання військового обов’язку. Висловлюємо глибоку вдячність бійцям, які сьогодні боронять цілісність і незалежність України та оберігають спокій у наших домівках. У цей день бажаємо вам, шановні учасники бойових дій, доброго здоров’я, родинного щастя, благополуччя і головне – мирного неба над головою.
Зображення
 Сьогодні, 14 лютого, світ відзначає найромантичніше свято – День святого Валентина або День закоханих. День закоханих – це свято романтики, любові та ніжності. Цього дня заведено дарувати коханим і дорогим людям подарунки та «валентинки» – невеликі листівки із зізнанням у коханні. У бібліотеці – філії с. Журавне відбулася презентація книжкової виставки «Серце, що кохає». Любов — найвище почуття і найсвітліше. Це благодать, яку дарує час. З любов’ю ми і кращі, і добріші. Любов у серці хай горить у нас.
Зображення
 День безпечного Інтернету. Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду. День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом: як у закладі освіти, бібліотеці, громадській організації, так й в органах влади. У бібліотеці– філії с. Журавне переглянули відео «Інтернет – світ великих можливостей» та обдговорили наступні теми: Інформаційна безпека в соціальних мережах; Безпечне зберігання та передача даних; Безпечне використання додатків до смартфонів. Кожен, хто працює з мережею, щоб не випробовувати на собі її «темні сторони», повинен знати потенційні джерела небезпеки та вміти захистити себе і близьких від них.
Зображення
 Щорічно у першу середу лютого в світі відзначають цікаве, корисне і доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос . Його започаткували у 2010 році завдяки міжнародному освітньому проекту LitWorld. В цілому, свято має надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою, але автори ідеї також мали на меті зацікавити дітей та підлітків у читанні книжок вголос разом з друзями та спонукати їх до обговорення змісту. У бібліотеці-філії с. Журавне відбувся бібліотечний урок «Читаємо разом! Читаємо вголос! Бібліотекар Олена Якимчук познайомила дітей з історією свята, розповіла про те, що читати вголос корисно, воно розвиває грамотність, швидкість мовлення, розширює словниковий запас, покращує розуміння й активне слухання. Читання вголос незамінний інструмент для покращення пам’яті. З нагоди Дня читання вголос звучали вірші, оповідання, гуморески, широко відомих українських поетів і письменників: Ліни Костенко, Леоніда Глібова, а також місцевих авторів, зокрема, У...